Uwaga

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies
Cookies to małe pliki tekstowe, które pomagają nam polepszyć korzystanie z naszych stron. Więcej informacji o wykorzystywaniu przez nas cookies można znaleźć w Warunki polityki prywatności.

Nowa stronica do zapisania razem

· Spotkanie Cyryla z Tawadrosem II ·

Specjalna komisja dwustronna zajmie się rozwijaniem współpracy w zakresie duchowości i duszpasterskiej między prawosławnym Kościołem koptyjskim i rosyjskim Kościołem prawosławnym. 

Postanowiono to podczas spotkania, które przywódcy duchowi obydwu Kościołów Tawadros (Teodor) II i Cyryl odbyli w środę 29 października w siedzibie Patriarchatu Moskiewskiego. Spotkanie to było głównym punktem historycznej wizyty, jaką zwierzchnik koptyjski odbywa obecnie w Federacji Rosyjskiej.

„Współpraca między naszymi Kościołami będzie miała wielkie znaczenie dla naszego ludu, zarówno w Egipcie, jak i w Rosji, a także będzie znakiem jedności dla całego świata”, powiedział Tawadros, który – według doniesień źródeł koptyjskich – podczas spotkania obydwu delegacji skupił uwagę na znaczeniu wielkiego dziedzictwa tradycji duchowej i monastycznej rosyjskiej Cerkwi prawosławnej. Zdaniem bpa Angaelosa, członka delegacji koptyjskiej, było to „spotkanie bardzo pozytywne”, nacechowane „pragnieniem współpracy i pogłębiania stosunków. Widzieliśmy zwierzchników naszych obydwu starodawnych Kościołów, którzy mówili, używając niemal identycznych słów nadziei, jedności i współpracy. To jest dopiero początek tego, co – jestem pewien – okaże się relacją jeszcze głębszą, silniejszą i bardziej konkretną między naszymi Kościołami. Modlimy się, aby ten duch mógł być przekazywany naszym wiernym i aby mógł powielać się we wszystkich naszych relacjach ekumenicznych i międzykościelnych”.

Wydanie drukowane

 

TRANSMISJA BEZPOŚREDNIA

St. Peter’s Square

17 listopada 2019

PODOBNE WIADOMOŚCI